Kontrolki samochodowe

Pojazdy różnią się tez wyposażeniem. Na przykład nie każdy pojazd posiada czujnik zużycia klocków hamulcowych, czy nawet czujnik otwarcia wlewu paliwa.

Każda kontrolka samochodowa mama swoje znaczenie I sugeruje zdarzenie lub awarie w konkretnym module pojazdu. Kontrolki samochodowe to istotna wiadomość bezpośrednio do kierowcy, że wystąpiła anomalia w działaniu danego systemu I należy ja zlokalizować, a następnie naprawić. Cześć kontrolek w aucie mama znaczenie czysto informacyjne, I nie wymaga dalszej diagnostyki, na przykład ikonka sygnalizująca zaciągnięty hamulec ręczny, otwartą klapkę wlewu paliwa lub niedomknięty bagażnik.

Z kolei inne kontrolki w aucie mogą sugerować poważną awarię konkretnego układu. Na przykład uszkodzenie elementu silnika lub bezpośrednio z nim związanego, spowoduje włączenie się kontrolki „check-motor”.

Żadnej z kontrolek na liczniku nie nie należny bagatelizować, ponieważ może to doprowadzić do poważnych uszkodzeń samochodu. Działanie I powody sygnalizacji kontrolek samochodowych przez pojazd będą różnić w zależności o roku I marki. Na przestrzeni czasu, znacząco zwiększono ilość elementów diagnostycznych, zatem dużo łatwiej znaleźć przyczynę problemu.

Kontrolki samochodowe
Przewiń do góry